خرید ویلای شهرکی یا تکی

by تحریریه ویلا 1000
Hits: 157

خرید ویلا شهرکی یا تکی؟این سوالی است که ما میخواهیم در این مقاله به آن پاسخ بدهیم.

ویلاهای تکی مانند ویلاهای شهرکی مزایا و معایبی دارند.

خرید ویلا در ویلاهای شهرکی مزایایی دارند از جمله اینکه به دلیل شرایط و امکانات سازندگان آن از قیمت مناسبتری برخوردار هستند.ویلاها معمولا در اندازه های یکسان و با تراکم نسبتا زیاد در همسایگی هم هستند.قسمت های بلا استفاده در ویلاهای شهرکی کمتر بوده، همچنین انبوه سازان به دلیل اینکه مواد و مصالح را به صورت عمده و یکجا دریافت می کنند هزینه نهایی ساخت ویلا برای انبوه ساز و هم برای خرید ویلا کمتر خواهد بود.

اما اگر از لحاظ هزینه مشکلی ندارید می توانید از ویلاهای تکی مطابق با سلیقه خود استفاده کنید و از فضا و امکانات کامل برای ساخت ویلایی شیک و لوکس لذت ببرید.اما از طرف دیگر استفاده از نیروهای غیر متخصص و استفاده از زمین بیشتر،خرید مصالح به صورت جزئی و گرفتن مجوز ساخت به صورت انفرادی باعث بالاتر بودن قیمت ویلاهای تکی نسبت به ویلاهای شهرکی می شود.

موقعیت مکانی:

ویلاهای تکی نسبت به ویلاهای شهرکی موقعیت بهتری دارند و از لحاظ فضا و محوطه از شرایط بهتری برخوردار هستند ولی امروزه انبوه سازان اقدام به ساخت شهرک های ویلایی در مناطق جنگلی، ساحلی و ... کرده اند که نیازهای مشتریان خود را فراهم کنند.اگر بخواهیم از لحاظ موقعیت مکانی بررسی کنیم ویلاهای تکی از موقعیت بهتری برخوردار هستند.

حریم خصوصی و آزادی عمل

در مورد آزادی عمل، ویلاها در شهرک های ویلایی، با توجه به اینکه این ویلاها در کنار هم ساخته می شوند و عمدتا دیوارهای ویلا کوتاه هستند خریداران ویلا زیاد تمایلی نشان نمی دهند ولی در ویلاهای تکی با توجه به آزادی عمل که خریدار می تواند دیوارهای ویلا را تا هر اندازه بالا ببرد و حریم خصوصی تا حد بهتری رعایت می شود پس نتیجه می گیریم که ویلاهای تکی آزادی عمل بیشتری نسبت به ویلاهای شهرکی دارند.

امنیت ویلا

اکثر افراد خرید ویلا را به صورت مقطعی و برای چند روز استراحت می خواهند و اکثر روزها این ویلاها خالی هستند پس باید راه حلی برای امنیت این ویلاها در نظر گرفت و این مسائل را در نظر گرفت.اگر خواهان امنیت ویلا در ویلاهای تکی هستید باید به فکر استخدام نگهبان ،نصب دوربین مدار بسته و یا سرکشی منظم،امنیت ویلای خود را تامین کنید؛ اما اگر امنیت برایتان مهم است در شهرک های ویلایی کار آسانتری دارید.شهرک های ویلاییدارای ماموران امنیتی،حراست و نگهبان هستند که مراقب همه چیز هستند.کنترل ورود و خروج ،ترددها و حمل بار و ... توسط نگهبانان بازرسی می شوند .پس نتیجه می شود که ویلاهای شهرکی امنیت بالاتری نسبت به ویلاهای تکی دارند.

هزینه های جانبی

هزینه های جانبی در شهرک های ویلایی به دلیل امنیت بیشتر و نگهداری فضای سبز و امکانات اولیه مستلزم هزینه هستند؛اما در مورد ویلاهای تکی نظافت پیرامون ویلا معمولا توسط نهادهای دولتی انجام می شود و هزینه چندانی ندارد ولی از هزینه های استخدام نگهبان و نظافت ویلاها و دیگر بخش های ویلا نباید غافل بود.

اطمینان از منابع آب و برق و گاز

مجوز گرفتن این منابع در ویلاهای تکی با دردسرهای زیادی همراه خواهد بود در حالی که در شهرک های ویلایی تمام این کارها توسط شرکت های انبوه ساز انجام می شود و مشکلات قطعی و ... را کمتر دارند.

جمعیت و رفت و آمد

در زمان های عادی تفاوت زیادی بین ویلاهای تکی و شهرک های ویلایی وجود ندارد ولی در ایام تعطیل در شهرک های ویلایی رفت و آمد و شلوغی بیشتری مشاهده می شود ولی در ویلاهای تکی کمتر این مورد دیده می شود ولی به هر حال در ایام تعطیلات نمی توان گفت که در اطراف ویلاهای تکی جمعیت کمی دیده می شود.