چاپ

خرید ویلا یا ساخت ویلا

by تحریریه ویلا 1000
Hits: 210

سوالی است که خیلی از افراد برای سکونت زندگی خود به صورت دائم و یا به صورت موقت می پرسند این است که خرید ویلا یا ساخت ویلا؟

باید بگوییم که این سوال جواب کامل و جامعی ندارد که بتوان به آن پاسخ داد و این به نیازها و انتظارات از یک ویلا تعیین میشود، اما توجه به نکات زیر می تواند شما را برای انتخاب درست یاری کند.

داشتن تجربه در امر ساخت ویلا و یا خرید ویلا

دااشتن تجربه در امر ویلا و آشنایی کامل با قیمت مصالح و خرج و مخارج و چگونه با کمترین قیمت بیشترین بازدهی را داشته باشیم می تواند شما را یاری کند و قطعا کسی که با ساخت ویلا و چم و خم این امر آشنایی دارد می تواند در امر ساخت ویلا موفق تر باشد و این راه را انتخاب کند ولی برای کسی که که در زمینه ساخت ویلا آشنایی کافی را ندارد ساخت ویلا با ریسک است با اطلاعات کافی و کامل خرید ویلا انتخاب خوبی است.خرید ویلا قوانین خاص خود را دارد که شامل: روند بازدید از ویلا،آشنایی با چگونگی بررسی مدارک،آشنایی با انواع سند ویلا،اطلاع از ویژگی های ویلا و چگونگی ارتباط با فروشندگان و مشاورین املاک.

دومین عامل زمان است.

زمان عاملی است که برای شما برای انتخابتان تاثیرگذار است.اگر زمان کافی برای ساخت ویلا را دارید و این توانایی را در خود می بینید مسلما به دلیل هزینه کمتر در ساخت ویلا و سود در هزینه و ساخت ویلا با سلیقه خود ساخت ویلا بهتر است.ولی اگر زمان برای شما مهم است و دوست دارید که هرچه زودتر ویلای خود را داشته باشید خرید ویلا می تواند انتخاب خوبی باشد ولی باید تغییرات لازم مطابق با سلیقه خود را بر روی ویلا اعمال کنید.

 بودجه برای خرید ویلا و یا ساخت ویلا

اگر شما از افرادی هستید که از لحاظ هزینه و بودجه توانایی لازم را دارید می توانید خرید ویلا خود را مطابق با سلیقه خود انجام دهید ولی اگر زمان لازم را داشته باشید و بودجه لازم را هم داشته باشید قطعا ساخت ویلا برای شما بهتر است.

وضعیت زمین برای ساخت ویلا

بومی بودن و داشتن تجربه می تواند در انتخاب شما تاثیرگذار باشد.اگر شما یک فرد بومی هستید که قبلا زمین را خریداری کرده اید گزینه ساخت ویلا می تواند انتخاب بسیار خوبی به شمار آید.

اما اگر قصد خرید زمین را داشته باشید و قصد داشته باشید ساخت و ساز را بر روی زمین انجام دهید و همچنین بومی منطقه نیستید بهتر است خرید ویلا را ترجیح دهید ولی اگر از لحاظ بودجه محدودیتی ندارید مشکلی وجود نخواهد داشت و می توانید یک ویلا شیک مطابق با سلیقه خود بسازید.

سلیقه و امنیت ویلا

اگر امنیت و اعمال سلیقه شخصی برای شما مهم است و با توجه به اینکه ویلاهای پیش ساخته با سلیقه پیمانکار و تجربه وی صورت گرفته است با سلیقه شما جور نیست می توانید ساخت ویلا را انتخاب کنید.ولی اگر اعتقاد دارید که ویلا یک مکان موقتی است و حساسیت چندانی بر روی طراحی و زیبایی آن ندارید بهتر است به خرید ویلا شمال فکر کنید.

همه اینها سلیقه ای و انتخاب خود شما بستگی دارد پس همه جوانب را در نظر بگیرید.

امیدوارم که این مقاله شما را در انتخابتان یاری کند.