راهنمای خرید ویلا در شمال

by تحریریه ویلا 1000
Hits: 220

چیزی که برای خیلی از خریداران و فروشندگان ویلا اهمیت دارد حفظ ارزش و سرمایه به کار رفته در ویلا در سالیان بعد است.توجهی که خیلی در ساخت ویلا و یا خرید ویلا نمی کنند، نکاتی است که در زمینه ساختن و یا دسترسی های ویلا است.اهمیت مقاله ای که در این زمان برای شما نوشته می شود به حدی است که خیلی از خریداران را از خرید ویلا و یا صاحبان ویلا را از اقامت در آن ویلا پشیمان می کند.

نکات لازم در خرید و یا حتی در ساخت ویلا:

1-اطلاعات کامل در مورد ساختمان ویلا

2-اطلاعات کامل در مورد محل خرید ویلا و دسترسی ها

3-اطلاعات کامل در مورد استانداردهای زیبایی و استحکام در خرید ویلا

4-امکانات در خرید ویلا مانند آب و برق و گاز و .....

نکته بعد دانستن این نکته است که با هزینه ای که در خرید ویلا می کنید ارزش دارد؟ و این ارزش مالی میتواند نیازهای کامل شما را در خرید ویلا تامین کند یا خیر؟

پس همراه ما باشید تا چند نکته برای انتخاب صحیح در خرید ویلا را بگوییم تا شما را یاری کند.

1-نکات اولیه و مهم مقدماتی در خرید ویلا

هنگامی که شما تصمیم به خرید ویلا می کنید باید اطلاعات کامل از هزینه ها و منطقه داشته باشید از این رو پیشنهاد می شود به چن مشاور املاک در منطقه مراجعه شود تا اطلاعات کلی از هزینه ها و ساختار ویلا برای انتخاب یک ویلا خوب و با صرفه را جویا شوید.

2-قیمت ویلا شمال و یا هر منطقه درخواستی

نکته ای که بسیار اهمیت دارد قیمت ویلا در شمال و تناسب آن با بودجه مورد نظر شما است.کسانی که قصد خرید ویلا را دارند بودجه ای را در نظر خود می گیرند و سپس با توجه به نیازهای اولویت بندی شده کمی بالاتر و یا پایین تر خرید ویلا خود را انجام می دهند.نیازها در خرید ویلا می تواند تعداد نفرات و مساحت و اندازه ویلا و یا تعداد اتاق های ویلا باشد.

برای دریافت قیمت ویلا در شمال و یا هر منطقه دیگر دو راه پیش رو شما است:

1-گرفتن قیمت از وبسایت مشاورین املاک که باید به وبسایت آن ها مراجعه شود و اطلاعات کلی ویلا را برای خرید استخراج کنید.

2-دومین راه مراجعه حضوری در دفتر مشاورین املاک برای خرید ویلا است که راه مناسبی است البته به شرطی که به منطقه نزدیک و یا در مسافرت باشید مناسب است.کسانی که این راه را انتخاب می کنند می توانند از نزدیک برای خرید ویلا حضور پیدا کنند و ضمن دریافت قیمت ویلا در شمال می توانند مشخصات ویلا را نیز حضوری ببینند و در صورت انتخاب برای خرید ویلا اقدامات لازم را انجام دهند.

وضعیت سند و مالکیت در خرید ویلا

نکته بعدی که اهمیت زیادی دارد اطلاع از وضعیت مالکیت ویلا و اعتبار سندی است از این رو حتما پیشنهاد می شود از یک شخص یا یک مشاور املاک معتبر و مطمئن اقدام به خرید ویلا کنید.امروزه با توجه به خرید و فروش ویلا در شمال احتمال وجود کلاه برداری و کارهای ناپسند در خرید ویلا بسیار زیاد است.

خرید ویلا در شمال بسیار زیاد شده است یعنی به این صورت شده است که هرکس در قالب مشاورین املاک اقدام به فروش ویلا در شمال می کند.پس حتما و حتما در هنگام خرید ویلای خود را از یک مشاور املاک مطمئن و صاحب نام و شناسنامه انجام دهید و حتما در هنگام خرید ویلا شمال از فروشنده بخواهید وضعیت مالکیت ویلا را برای شما روشن کند و در صورت امکان در همان زمان نسبت به انتقال سند اقدام کنید.

امکانات ویلا اعم از آب و برق و گاز و .... را در خرید ویلا جویا شوید.

معمولا اکثر ویلا در شمال دارای امکانات اولیه هستند و به راحتی می توان از آن مطمئن شد ،مگر اینکه قصد خرید ویلا شمال در جنگل را داشته باشید که ممکن است برخی امکانات را نداشته باشد.پس اگر انتخاب کردید حتما اقدامات لازم را در نظر بگیرید.ممکن است برای تامین آب از چاه استفاده شده باشد که حتما اقدامات لازم را در نظر بگیرید.ممکن است برای تامین آب از چاه استفاده شده باشد که حتما جویا شوید و موارد بهداشتی و سطح سلامت آن را بسنجید.در خرید ویلا سعی کنید ویلایی را انتخاب کنید که شبکه فاضلاب آن به دریا ریخته نشود.

فروشندگان ویلا در شمال معتبر را شناسایی کنید.

لازم است این را بدانید طراحی ویلا بی نظیر معماری و استفاده از مصالح با کیفیت و عالی و پیروی از استانداردهای ساخت از ویژگی های یک فروشنده با اعتبار است.فاکتور اصلی که شما را صاحب یک ملک ابدی می کند شناسایی فروشنده معتبر است.از این رو حتما تمام جوانب امر را بسنجید و سپس اقدام به خرید ویلا نمایید.

 بهترین زمان برای خرید ویلا

اگر میخواهید در زمانی مناسب خرید ویلا را انجام دهید بایستی بدانید که بهترین زمان تابستان استزیرا انبوه سازان ویلا با در نظر گرفتن شرایط عالی و استثنائی اقدام به فروش ویلا می کنند.

 ب)معماری و ساخت ویلا در انتخاب و خرید ویلا

طراحی نمای داخلی و خارجی سازه

کسانی که اقدام به خرید ویلا در شمال می کنند باید این نکته را در نظر بگیرند که با توجه به رطوبت بالا این منطقه امکان از بین رفتن تدریجی نمای ساختمان با توجه به رطوبت بالا وجود دارد پس اطمینان حاصل کنید که نمای ساختمان با توجه به شرایط مقاوم است.

سیستم تهویه مناسب در خرید ویلا

سیستم تهویه مناسب با توجه به رطوبت بالا در داخل ساختمان ضروری است و افرادی که به این نوع آب و هوا عادت ندارند باید هنگام خرید ویلا نسبت به رفع نواقص ویلا اقدامات لازم را انجام دهند.

نورگیری ها در انتخاب ویلا

نورگیری های ویلا و جهت آن را در انتخاب خود در نظر بگیرید و حتما ویلایی را انتخاب کنید که با سلیقه شما باشد.این موضوع باعث می شود که دکوراسیون ویلا و قسمت های آن مطابق با سلیقه شما صورت پذیرد.

موقعیت مکانی و جغرافیایی ویلا

فاکتوری که خیلی از افراد در هنگام خرید ویلا از آن غافل می مانند موقعیت مکانی ویلا است.افراد با قرار گیری در داخل ویلا و دکوراسیون ویلا و مناطق زیبا در داخل ویلا شیفته آن می شوند و بدون در نظر گرفتن موقعیت و اینکه به مسیر اصلی دور است و یا با مراکز خرید فاصله زیادی دارد اقدام به خرید ویلا می زنند.

این نکته خیلی خیلی مهم است که خیلی از افراد را بعد از مدتی از خرید ویلا پشیمان میکند.از فروشندگان حتما حتما دسترسی ها به مراکز خرید،مراکز درمانی و جاذبه های گردشگری و ... را جویا شوید.

نکته بعدی که باید در نظر گرفت مسیر راحت برای رسیدن به ویلا است و مسائل ترافیکی و جاده ای را باید در نظر گرفت.پس انتخاب محل ویلا و منطقه جغرافیایی برای خریداران ویلا بایستی از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.

دسترسی به جنگل و ساحل و مسیرهای اصلی و تفریحی

جنبه اول در تعیین مکانی و منطقه جغرافیایی ویلا دسترسی به ساحل و جنگل است.این حقیقت وجود دارد که اکثر افرادی که به شمال مسافرت میکنند به دلیل جنگل و سواحل آن است.پس این نکته که ویلا به ساحل و جنگل نزدیکتر باشد گزینه بهتری برای خرید ویلا است بسیار درست است.

عرض کوچه ای محل انتخاب برای خرید ویلا

سعی کنید ویلا خود را در داخل کوچه های تنگ انتخاب نکنید زیرا پارک کردن خودرو مخصوصا وقتی به صورت دست جمعی به مسافرت می روید اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

نزدیکی و دسترسی سریع به بازار و مراکز خرید

خرید کردن نیازهای ضروری منزل چیزی است که باید در طول هفته بارها انجام دهیم پس از این ویژگی نباید به راحتی عبور کنیم اینکه در داخل جنگل و یا منطقه ای بکر اقدام به خرید ویلا در شمال کنید خوب است ولی باید این را در نظر بگیرید که برای خرید کوچکترین چیز کیلومترها باید راه بروید .حالا این موضوع را با شرایط بارانی و سخت جاده ای و برفی در نظر بگیرید تا متوجه اهمیت این موضوع شوید.

اهمیت نزدیکی و دسترسی آسان به جاذبه های توریستی و گردشگری

توریستی بودن و بکر بودن از اهمیت ویژه ای برخوردار است .مناطق ساحلی از نظر مردم ایران بسیار با اهمیت است ولی توریست های خارجی بیشتر به مناطقی از شمال سفر می کنند که جاذبه های بین المللی داشته باشد و در نوع خود بی نظیر باشد.

مردم به دلیل بودن آب و هوای عالی به این منطقه سفر می کنند و نباید فضای داخلی ویلا تداعی گر زندگی شهری باشد.این مسئله باعث پشیمانی شما از سرمایه گذاری در شمال می شود ضمن اینکه ویلا شمال باید خاصیت و الگوی شهری و دسترسی مناسب شما به امکانات شهری را فراهم کند همچنین نبود جاذبه های طبیعی در اطراف محل خرید ویلا باعث می شود زندگی شما تفاوتی با زندگی در مناطق شهری نداشته باشد.

 دسترسی سریع و آسان به مراکز خدماتی و درمانی در خرید ویلا

دسترسی به مراکز درمانی می تواند مهمترین عامل در کنار فاکتورهای دیگر در هنگام خرید ویلا باشد.

اهمیت امنیت ویلا در خرید ویلا

1-تغییرات آب و هوایی و فرسایش خاک

از نگاه اول ممکن است بودن ویلا در کنار ساحل بسیار رویایی و عالی به نظر برسد و داشتن پنجره های رو به دریا و شنیدن صدای دریا لذت آن را چند برابر کند ولی این را باید در نظر گرفت که مناطق ساحلی دستخوش تغییرات آب و هوایی می شود و فرسایش خاک در این مناطق محتمل است کافی است چند روز پیاپی بارندگی شود و میبینید که ویلا شما در ناامن ترین منطقه قرار می گیرد.

2-خطر طوفان و سیل را فراموش نکنید.

خطر طوفان در شمال کمتر مورد آزار بوده است ولی موضوع سیل موضوع مهمی است البته سیل موضوعی نیست که فقط در مناطق ساحلی مورد توجه باشد ولی باید این نکته را در نظر بگیرید که ویلا شما از امکانات شهرسازی بهتر و با زیرسازی بهتری باشد.ویلا باید استانداردهای لازم را کسب کرده باشد و از بهترین مصالح در آن به کار گرفته شده باشد تا در برابر سیل و رطوبت مقاوم باشد.

جنبه های تجاری خرید ویلا

بازار اجاره ای ویلا در شمال:اکثر افرادی که در شمال ویلا دارند به طور پیوسته در آن نیستند بنابر این توجه به مسئله منطقه ای در خرید ویلا می تواند سرمایه گذاری شما را پول ساز نماید.