خرید ویلا و مناطق ممنوعه خرید

by تحریریه ویلا 1000
Hits: 52

در خرید ویلا باید خیلی دقت کرد و هر مکان و زمینی که از لحاظ موقعیت از نظر شما خوب است ممکن است از لحاظ جواز و موقعیت جغرافیایی دارای مشکل باشد.

ما در این مقاله شما را راهنمایی خواهیم کرد که در کدام مناطق احتمالا با گرفتن مجوز به مشکل بر می خورید.

خرید ویلا در کنار رودخانه

ویلاهایی که در کنار رودخانه ها بدون رعایت حریم قانونی ساخته شده اند و از منابع آبی بدون توجه به کم آبی بهره می برند مسئولان را وادار به تخریب این گونه ویلاها می کند و ساکنان آن را پس از خرید ویلا دچار مشکل و مجبور به ترک ویلا می کند.بعلاوه ویلاهایی که در حاشیه رودخانه ساخته می شوند از امنیت پایین برخوردار هستند و احتمال زیاد سیل و طغیان رودخانه در این محل ها وجود دارد.

خرید ویلا در کنار ساحل و نزدیک به دریا.

ریسک خرید ویلاها در این مناطق بسیار زیاد است زیرا مسائل تخریب، فرسایش خاک و نم و رطوبت بالا و آبگرفتگی از مضرات خرید ویلا در این مناطق است.

خرید ویلا در نزدیکی و یا مسیر دکل برق

سلامتی و آرامش نکاتی است که در خرید ویلا باید به آن توجه شود و وجود امواج فشار قوی در نزدیکی ویلا می تواند این آرامش را بر هم بزند.

خرید ویلا در جاده های خاکی

خرید ویلا در شمال بسیار لذت بخش است، اگر کمی با چشمان باز و با دقت عمل کنیم لذت آن چند برابر خواهد شد.

خرید ویلا در شمال و وجود بارندگی زیاد و گل آلود شدن جاده ها مخصوصا اگر جاده خاکی باشد رفت و امد شما را دچار مشکل می کند.پس در هنگام خرید ویلا علاوه بر مسائل داخلی به مسائل خارج از ویلا نیز سعی کنید توجه کنید.

 خرید ویلا در اراضی کشاورزی

امروزه افرادی که اقدام به ساخت و یا خرید ویلا از مناطق کشاورزی که کاربری آن را غیرقانونی عوض کرده اند و اقدام به ساخت ویلا کرده اند بسیار زیاد شده است.ساخت ویلا و زدن چاه های غیر قانونی باعث شده است که علاوه بر خشکی باغات،هیچ گونه خدمات اداری و ثبتی به این گونه ویلاها و اراضی داده نشود و معمولا این گونه ویلاها از لحاظ قیمت خیلی پایین هستند.

توجه به منطقه جغرافیایی خرید ویلا

مهمترین نکته برای خرید ویلا توجه به این نکته است که خرید ویلا در مناطق دور از شهر علاوه بر نبودن امنیت موجب دوری از مسیرهای اصلی و مراکز خرید می شود پس این نکته را در خرید ویلا هرگز فراموش نکنید.

نتیجه گیری

در صورت خرید ویلا و پیشنهادات با قیمت های بسیار پایین حتما مشکوک شوید و بدانید که حتما در سند و مالکیت و ... اشکالی وجود دارد.اگر قصد خرید ویلا را دارید حتما با فروشندگان خرید و فروش ویلا آشنا شوید و به دنبال آن ها باشید تا صاحب یک ویلای خوب و مناسب شوید.