طراحی ویلا با اشکال هندسی و رنگ‌های روشن

Hits: 1392

 

رابرت پوکساند معمار استرالیایی و گری پوکساند طراح داخلی، یک ویلای مدرن برای خود و خانواده‌ طراحی کرده اند که در حومۀ ملبورن در بریستون واقع شده است.

 

20

 

 

در جلوی خانه، یک سراشیبی وجود دارد که به گاراژ منتهی می‌شود، که با یک سالن ورزشی و یک انبار در طبقۀ زیرزمین گسترش پیدا می‌کند.

کنار سرازیری یک پیاده‌رو وجود دارد که میهمانان را به سمت در ورودی هدایت می‌کند. در یک طرف راهرو، شیشه‌های مات هست که استخر را از دید پنهان می‌کند و در طرف دیگر یک صفحه حفاظ سوراخ‌سوراخ زرد روشن از جنس MDF وجود دارد.

 

21

 

وقتی در مورد ویلا صحبت می‌کنید پوکساند می‌گوید: من می‌خواستم محیطی بسازم که مانند زندگی در یک مجسمه باشد، تمام خانه در حال ایجاد لذت و خوشی با منحنی‌ها و بازی با اشکال است.

 

23

 

طبقه اصلی خانه، محل زندگی اولیه است. اتاق نشیمن به ایوان بیرون با یک درب شیشه‌ای کشویی سیاه و سفید باز می‌شود. برای برقراری ارتباط با قاب‌های مشکی، یک شومینه معلق از سقف آویزان است. اتاق نشیمن نیز برای آشپزخانه و منطقه غذاخوری باز است.

 

24

 

آشپزخانه با رنگهای پررنگ دارای یک جزیره منحنی شکل می‌باشد. یکپارچگی کابینت‌های مشکی با یخچال، یک کنتراست قوی را فراهم کرده و کمک می‌کند که رنگ جزیره به چشم بیاید. کفپوش داخل خانه یک کف بتنی صیقل یافته دست ساز است.

 

25

 

منطقه دیگری که با رنگ روشن رنگ‌آمیزی شده است، برای مطالعه کردن است که در گوشۀ کوچکی در اطراف آشپزخانه و منطقه غذاخوری واقع شده است. تکیه گاه زرد روشن، جدار سفید و میز معلق را در جای خود نگه میدارد.

 

26

 

قسمت غذاخوری که عمدتا سیاه و سفید است، یک نمونه هنری از مجموعه شخصی پوکساند در کنار میز مینیمالیست آویزان شده است. حلقه‌های تزئینی روی پنجره‌ها سایه خوشایندی را به داخل خانه اضافه می‌کند.

 

27

 

بیرون و در جلوی خانه، پاسیو (ایوان) در فضای باز کنار استخر است. در هر دو طرف بالکن طبقه بالا، شکل‌های هلالی در انتهای این دیوار به کار رفته‌اند و یک ظاهر مجسمه‌ای و حفظ حریم خصوصی را فراهم کرده است. این شکلهای هلالی نیز برای طبقه اصلی به کار رفته‌اند.

 

28

 

در قسمت عقب خانه شکل هلالی همچنان ادامه دارد، و در داخل اتاق خواب دیده می‌شود. درهای کشویی بزرگ، اتاق خواب را تا حیاط پشتی کوچک باز می‌کنند، و به مقدار زیادی نور طبیعی اجازه میدهد تا اتاق خواب را پر کند.

 

29

 

پشت اتاق خواب اصلی یک کمد لباس منحنی و حمام است. در حمام اصلی، یک پنجره بلند به طور کامل یک گیاه گلدان را در خارج از قاب قرار میدهد.

 

30

 

به قسمت اصلی خانه برمی‌گردیم، یک اتاق رختشویی با قفسه‌هایی از کف تا سقف و بخش‌های رنگی روشن به عنوان یک انباری باز، وجود دارد.

 

31

 

32

 

33

 

 

طراحی ویلا و ساخت ویلا تخصص ماست .با 15 سال سابقه فعالیت تخصصی

مشاوره مسقیم کارشناس:02188660665