چگونگی طراحی محوطه

by تحریریه ویلا 1000
Hits: 1945

 

در سالهای اخیر، فضای باز (فضای بیرون خانه) به بخشی از خانه تبدیل شده است. با افزایش جذابیت و تقاضاهای زندگی در فضای باز، نیاز به طراحی حرفه‌ای باغ نیز افزایش یافته است.

طرح‌های متفکرانه و طراحی‌های محوطه سازی به خوبی اجرا شده فقط برای پارک‌ها و فضاهای عمومی نیست. طراح منظر خوب برای صاحب‌خانه هایی که می‌خواهند زمان زیادی را در حیاط خلوت خود بگذرانند، از اهمیت زیادی برخوردار است.

بسیاری از مردم برای تبدیل کردن محوطه بیرونی خانه خود به فضای زندگی قابل استفاده، تصمیم به استخدام متخصصان محوطه سازی می‌کنند. حیاط خلوت به مکان جدیدی برای سرگرم شدن، آشپزی، غذا خوردن، استراحت و معاشرت تبدیل شده است. درنتیجه برنامه‌های محوطه سازی اغلب شامل امکانات رفاهی مانند آشپزخانه‌های بیرونی، آبنما، آتش چال و یا حتی زمین بازی بوچ (Boccie) است.

  • این نکات را در نظر بگیرید

- چیزهایی که در فرآیند محوطه سازی دخیل هستند: انتخاب گیاهان، شکل دادن زمین و ساخت نرده‌ها، پاسیو و دیگر ساختارها می‌باشد.

- منابعی برای پرسشنامه طراحی محوطه شما که میتواند به شما کمک کند تا نیازهای محوطه خود را مشخص کنید.

 

4

 

- آنچه در فاز طراحی چشم‌انداز انتظار می‌رود، شامل تحقیق، گردآوری ایده‌ها، طرح ریزی و انتخاب گیاهان و متریال‌های مصالح سخت می‌باشد.

- چیزهایی که در فاز ساخت و ساز محوطه دخیل است شامل تخریب المان‌های نامطلوب، درجه بندی، مصالح سخت، نصب سیستم‌های آبیاری و کاشت.

- عوامل مختلفی که میتواند هزینه‌های محوطه سازی را تحت تاثیر قرار دهند، مانند اندازۀ حیاط، ویژگیهایی که می‌خواهید، گیاهان و مصالحی که انتخاب می‌کنید.

- هزینه‌های پیش‌بینی شده برای مشخصه محوطه سازی عمومی شامل استخرهای شنا، آتش چال، حوض و آشپزخانه‌های بیرونی است.

- نمونه‌هایی از انواع طرح‌های محوطه رایج، همراه با نقشه های قابل دانلود

- مناظر چشم انداز برای خانوده‌ها، اشیانه‌های خالی و عاشقان طبیعت

- محبوب ترین سبک‌های باغها و تم‌ها، شامل مدرن، سنتی، مدیترانه‌ای، استوایی و بیابانی است.

- ترکیب‌های هندسی عمومی برای چیدمان‌های باغ، شامل منحنی، مستطیلی، شعاعی (محوری)، قوس و مماس و بی قاعده است.

- چگونگی طراحی در اطراف محدودیت‌ها در محوطه سازی شما، مانند درختان موجود، اب و برق و تغییرات درجه.